3D Yazıcı Nasıl Seçilir

Deal Score0
Deal Score0

Dikkat etmeniz gereken önemli özellikleri bildiğinizde, bir 3D yazıcı seçmek kolaydır. 3D yazdırmaya başlamanın iki adımı. Daha derin bir tanıtım için ayrıca 3B baskıya girişimizi okumanızı tavsiye ederim .

Birinci adım: Ne oluşturmak istediğinize karar verin

  • Ne kadar büyük yazdırmak istiyorsun? “Yapı hacmi”, yazıcının üretebileceği maksimum boyuttur. Bu maksimum baskı boyutu kolayca değiştirebileceğiniz bir şey değildir; bu nedenle yazdırmanız gereken belirli şeyler varsa, nesnelerin boyutlarını öğrenin. Seçeneklerinizi daha büyük öğeleri yazdırmaya açık tuttuğunuzdan daha büyük olur.
  • Ne kadar ayrıntıya ihtiyacınız var?  Yazıcının genel kalitesini belirleyen ana özellik budur. Bu genellikle mikron cinsinden ölçülür. Mikronlar ne kadar düşük olursa, her tabaka o kadar incedir.
  • 3D yazıcınızı oluşturmak ister misiniz?  Yazıcıların çoğu büyüktür ve nakliye için demonte edilmiştir, bu nedenle bunları oluşturmanız gerekir. Talimatlar dahil edilmiştir ve çoğu adım adım yapım gösteren çevrimiçi videolar var. Bina 20 ila 30 dakika sürer. Kutudan çıkan bazı önceden oluşturulmuş modeller var, ancak daha pahalı ve çoğu küçük baskı boyutuna sahip.
  • Tam renkli ister misin? Çoğu yazıcı tek renklidir, çok renkli yazıcılar mevcuttur ancak aralarından seçim yapabileceğiniz daha az model vardır. Projeleriniz için renklerin ne kadar önemli olduğunu çok renkli nesnelere ihtiyaç duymayacağınız gibi düşünün ve yaparsanız, baskıdan sonra tek bir temel renk boyanabilir.

İkinci Adım: Bir yazıcı seçin

Ne istediğinizi kabaca öğrendikten sonra, bir yazıcı aramaya başlayabilirsiniz. Ürün sayfalarında gezinirken, bunlar dikkat edilmesi gereken en önemli performans özellikleridir.

Yapı Hacmini Kontrol Edin

Genellikle 3 sayı olarak yazılır – 300 * 300 * 400.

Meme çapı

Bu nozül çapı, filamentin sıkıldığı yerdir. 0,4 mm standart genel kullanım boyutudur ve çoğu iş için iyidir. Daha fazla ayrıntı için daha küçük ve daha yüksek hız için daha büyük gidin. Karmaşık nesneler için, daha küçük bir meme boyutuna ihtiyacınız olacaktır. Yazıcıların çoğunda değiştirilebilir nozüller bulunur, böylece yazdırılacak projeyle eşleşmesi için onları değiştirebilirsiniz.

Katman çözünürlüğü:

Yazıcı ayarlarında çözünürlük değiştirilebilir ancak yazıcının gidebileceği minimum yükseklik (en fazla detay) özelliklerde belirtilmiştir. 50 mikron size çok fazla ayrıntı verir, çoğu durumda bundan daha düşük bir şeye ihtiyacınız yoktur. 50 mikronluk bir yazıcı alsanız bile, muhtemelen 100+ mikronluk baskı kullanacaksınız.

100’den daha ayrıntılıysa neden 50 mikron kullanmam?

50, 100 ve 200 mikron baskı yapar.

Ne kadar uzun olursa o kadar uzun sürer, 50 mikron acı verici bir şekilde yavaş, 100 veya daha fazla ise çok daha hızlı ve kabul edilebilir sonuçlar veriyor. Katman yüksekliğinin daha derin bir açıklaması.

Başlamaya hazır mısın?

Artık bir 3D yazıcı satın alırken aranacak temel şeyleri biliyorsunuz. Kendi 3D kreasyonlarınızı yapmaya başlamaya hazırsanız, pazarlık 3D yazıcılarımızdan birine başlayın.

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Skip to toolbar