BNF, RTF ve ARF bunların hepsi ne anlama geliyor?

Deal Score0
Deal Score0

İlk uçağınızı satın alıp ARF, RTF ve BNF ile şaşırtmak mı istiyorsunuz? Neden bazen aynı quadcopter’in üç versiyonu var? Bu kısaltmaları yıkar ve tam olarak ne anlama geldiklerini efsanevi Eachine Sihirbazı kullanarak örnek olarak açıklarız .

RTF “Uçmaya Hazır”

RTF’ler temel olarak uçmaya hazır hale geliyor, peki… neredeyse. Pilleri şarj etmeniz veya pervaneleri takmanız gerekebilir. Ancak bu, sadece zemine koşmak isteyen yeni başlayanlar için en kolay quad.

BNF “Bağla ve Uç”

Sadece bir vericiye ihtiyacı var.

Eğer vericiye sahipseniz ve uçmanız için yeni bir dörtlü arıyorsanız, zaten sahip olduğunuz denetleyiciyi saklıyorsanız, BNF harikadır. Kulağa basit geliyor ama dikkatli olun, yalnızca belirli vericiler diğer dörtlülere bağlanabilir, bu yüzden BNF’ye girmeden ve girmeden önce uyumluluğu kontrol edin. Aksi takdirde, vericinin yanlış olması durumunda, RTF sürümünden daha fazla harcama yapabilirsiniz.

ARF “Neredeyse uçmaya hazır”

ARF ile gerçekte neyin dahil olduğunu belirlemek için açıklamayı her zaman dikkatlice okumalısınız, ARF öğelerimizin çoğunda yukarıda gösterildiği gibi bir not olacaktır.

ARF, RTF ve BNF arasında dağılır. Bu aslında bazı montaj ve ekstra parçalar gerektirir. Dahil edilen ve hariç tutulanların bir aralığı vardır, bazen motorlar, alıcılar ve vericiler olmadandır. ARF ile gidecekseniz, ARF paketine neyin dahil edildiğinin ayrıntılı listesini okuyun, böylece ihtiyacınız olan diğer parçaları tam olarak bilirsiniz.

ARF daha fazla planlama ve araştırmaya ihtiyaç duyar, daha fazla parçaya ve bağlantı ve bileşenleri bir araya getirmeye ihtiyacınız olacak, bu nasıl yapılacağını öğrenmek için harika ancak tam yapıyı tamamlamak için ihtiyaç duyduğunuz bileşenler hakkında temel bir anlayış veya araştırma gerektirir. Uçuş kontrol cihazının ayarlanması ayrıca dörtlüyü tamamen programlamak için de gereklidir, bu zor olmasa da ve yazılım ücretsiz olsa da bir öğrenme sürecidir. Çarpık bir dörtlüyü tamir etmek istiyorsanız, bir ARF iyi bir tamir takımı olabilir, ayrıca parçaları ayrı olarak satın almak, tam bir ARF takımıyla elde edeceğinizden daha fazlasını artırabilir. ARF, sahip olabileceğiniz diğer dörtlü parçaları geri dönüştürmenize izin verdiği için daha ucuz olabilir.

Hangisine ihtiyacım var?

Kısacası, eğer siz yeni go RTF iseniz, bu tek başına bir kurulumdur ve doğrudan kutudan çıkar ve ideal bir parça veya vericiniz yoksa idealdir. BNF’e gidiyorsanız, her vericinin her multicopter’a bağlanmayacağından alıcı ve verici protokollerinin eşleştiğinden emin olun.

Umarım şimdi bunların ne anlama geldiğini daha iyi anlarsınız ve bu tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu ayırt etmenize yardımcı olur.

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Skip to toolbar