Motor KV Nedir? Fırçasız motor özellikleri nasıl okunur

Deal Score0
Deal Score0

Bir motora hiç baktıysanız veya bir motor satın aldıysanız, ne anlama geldiklerini merak ettiyseniz, bu yazı motor kodlarını açıklayacak ve bir sonraki adımınızı atmanıza yardımcı olacak motor alımı.

Standart Fırçasız Motorun Kodunu Çözme

Basılı Numaralar:  x2204S-16 ve KV: 2300, bazı detaylar satıcıya özeldir, ancak uluslararası olarak kabul edilen parçalar 4 basamaklı boyut kodu ve KV derecesidir.

 • 2204: Motor kasasının boyutlarını gösterir ve 2 parçaya ayrılır; ilk iki sayı çaptır; Son 2 sayının yüksekliği. Bu sayı diğer harflerin ve model numaralarının ortasında olabilir, ancak 4 ayrı sayı olarak kolayca ayırt edilebilir.
  • Yukarıdaki SunnySky’den aldığımız:
   • Çap için 22 mm
   • Yükseklik için 04 mm
 • KV: 2300: KV, volt ve RPM arasındaki ilişkiyi belirtir. Bu yüksüz ölçümdür, bu nedenle destek ve dişlilerin eklenmesi gözlemlenen gerçek RPM’yi azaltır. KV, motorunuzun ulaşabileceği maksimum devri belirlemek için iyi bir yoldur. Daha düşükKVvolt başına daha fazla tork anlamına gelir, devir başına daha fazla enerjiye ihtiyaç duyulur, yüksek bir KV motoru hızlı bir şekilde dönecektir ancak daha az dayanıma sahip olacaktır. Kurulumunuz için mükemmel motoru bulmak zor olabilir, bu nedenle ilk önce önerilen bir konfigürasyon denemenizi öneririz.
  • Yukarıdaki SunnySky’den aldığımız:
   • KV2300 , motora uygulanan volt başına motorun 2300 RPM döneceği anlamına gelir.

 Başka neleri bilmem gerekiyor?

Bu standart kodun dışında tutulan önemli bir şey mil çapıdır. Bu ölçüm ürün sayfasında veya özellik sayfasında olmalıdır. Doğru boyutta pervane ve bağlantı elde etmenizi sağlamak için gereklidir.

Bir motora ihtiyacınız var mı?

Orada çok sayıda çevrimiçi satıcı ve ayrıca parçalarda uzmanlaşıyoruz, bu nedenle fiyat avcılığı yapıyorsanız, Fırçasız motor yelpazemizi kontrol ettiğinizden emin olun.

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Skip to toolbar