Quadcopters ve Diğer Elektronik Testleri İçin Bir Duman Durdurucu Nasıl Yapılır

Deal Score0
Deal Score0

Bir duman durdurucu oluşturarak ilk kez açarken hasar görmekten kaçının.

Hiç bir şeyi inşa etmeyi bitirdiğiniz noktayı hiç tecrübe ettiniz mi ve fişe taktınız ve duman akmaya başladı mı? Anında sizi tamamlama heyecanı içiyor! Şimdi o şeyi yıkmanız ve kablo tesisatınızın yanlış gittiğini kontrol etmeniz gerekiyor! Bir Duman Durdurucu, yeniden inşa etmeniz için sizi acıdan ve zamandan kurtarabilir.

İnşa etmek kolay

İşte bu bebek nasıl çalışıyor, gerçekten çok basit: Kullandığınız güç konektörleri ve bir ampul ile duman durdurucuyu oluşturuyorsunuz. Yapınızı oluşturduktan, değiştirdikten veya onardıktan sonra, kısa devre olup olmadığını test etmek için bunu pilinizle Quad’in arasına takabilirsiniz.

Duman durdurucu, 2S, 3S ile veya hatta 12 V Workbench Güç Kaynağı ile kullanılabilir.

Test için 3S veya 14V güçten daha yüksek kullanmayın. 4S ve 6S pillerin kullanılması ampullerinizi patlatacaktır.

Ampuller akımı sınırlıyor mu?

İster inanın ister inanmayın, etkili bir akım sınırlayıcı olarak bir ampul kullanabilirsiniz! Bir ampul, içinden yeterince akım geçtiğinde, ampulün yanacağı ince bir tel / filamente sahiptir. Işık yandığında mevcut akışı sınırlar. Ampulünüzün watt derecesinin bataryanızın voltajıyla bölünmesi kabaca akımınızın maksimum miktarını belirler.

Bir ampulün akım limiti nasıl hesaplanır

Ampul gücü (W) / Akü voltajı (V) = Akım sınırı (A)

Küçük yükler için daha küçük Watt

Küçük voltajlı ampuller düşük akım limiti için kullanılabilir. 3057, 4157, 1157 ve 3157 numaralı otomotiv ampullerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Bunların hepsi FC’yi başlatır, ancak motorları döndürmeye çalışırsanız, ampulü yanar ve akımı sınırlarsınız.

Ne zaman kısalır

Ayrıca kısa devre yaparsanız, ince filamentin kullanması için çok büyük olacağından, ampul muhtemelen patlayacaktır. Bir duman durdurucu aslında bir sigortadır, bileşenlerin yanmamasını sağlar.

Faydalı ancak% 100 değil

Her zaman sadece ampullerin SIRMAYI DEĞİL elektrik akışını SINIRLADIĞINI unutmayın. Bu, yanlış bağlanmış bir quadcopter nedeniyle sürekli güç akışıyla devrelerinizin kızardığı durumlar olduğu anlamına gelir. D

İşte bu kadar kolay

Demek Duman Durdurucu bayanlar baylar! Elektrikli cihazlarınızı sınırlama konusunda güvende olun, arkadaşlar! Duman Durdurucuyu kullanarak elektriğinizi koruyun! Korkmayın çünkü Duman Durdurucu burada! Dışarıda barış ve güvende ol!

Tags:

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Skip to toolbar