Şişmiş Batarya Nasıl Bertaraf Edilir

Deal Score0
Deal Score0

Çeşitli nedenlerden dolayı şişmiş bir pil oluşabilir, Quadcopter’inizi ya da güç bankanızın açıldığını gördünüz. Şişmiş bir pili kullanmayı bırakmanın ve atmanın en güvenli olduğunu fark ederseniz, LiPo piller yerel pil imha servisinizle güvenli bir şekilde elden çıkarılabilir veya tamamen boşalmaları şartıyla normal çöp kutusuna atılabilir.

Kolay Yöntem

Sarı sayfaları kontrol edin ve yerel bir pil imha servisi olup olmadığına bakın, öyle yapmanın en kolay yolu budur.

Ev yapımı pil imhası

İlk görev, voltaj taşımadığı takdirde lityum polimer piller güvenli olduğundan pili 0V’a boşaltmaktır; daha sonra daha fazla şarj oluşmamasını sağlamanız gerekir;

  1. Bir kova kum alın ve bataryayı içerisine yerleştirin.
  2. Aküye bir led veya küçük lamba bağlayın ve tamamen boşaltın, ledin yanması durduktan sonra 1 gün boyunca bağlı bırakın.
  3. Konektörleri aküden kesin.
  4. Telleri soyun
  5. Kısa devre oluşturmak ve gerilim birikmesini önlemek için kırmızı ve siyah kabloları birleştirin.
  6. LiPo Batarya başarılı bir şekilde dengelendi ve normal çöp kutusuna güvenle koyabilirsiniz.

Yavaş bir deşarj daha az ısı üretir ve aküyü bir motor veya yüksek yük bağlantısıyla hızlı bir şekilde boşaltmaktan daha güvenlidir.

Bazı insanlar bataryalarını vuruyor ya da çivileştiriyorlar, ancak bu heyecan verici ve içinde ne kadar güç olduğunu öğrenmek için mükemmel bir yol, aynı zamanda çok tehlikeli, bu yüzden nasıl yapacağını ana hatlarıyla açıklamayacağım. Seçtiğiniz herhangi bir imha yöntemi için, güvende olun ve daima dışarıda yapın.

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

Register New Account
Reset Password
Skip to toolbar